Jdi na obsah Jdi na menu

Fotbalový turnaj O pohár Osmičky 1996

Neděle 13. října 1996, hřiště Holedná v jundrovské oboře

Kvalita a prestiž nechyběla šestnáctému ročníku věhlasného a tradičního turnaje O pohár Osmičky. Ten sahá svými počátky do roku 1980, měl by tedy být letos už sedmnáctý ročník, ale v roce 1992 se nehrálo. Nejúspěšnějším týmem historie turnaje je šestinásobný vítěz ZIM čili Zachránci indiánské moudrosti. Tolik slov k historii, věnujme se teď současnosti. Scházíme se v oboře v hojném počtu a dává to dohromady čtyři týmy: Zlatý trumf, Mohykáni, Strážci sedmikrásky a především FC DD Starobrno, které bude hrát ve složení Stegi, Brácha, Jestřáb, Patrik, Milan a gólman Orlík.

V prvním našem utkání celkem v pohodě přehráváme Strážce a ve druhém zuby nehty držíme do poslední minuty remízu 2:2 s Trumfem, přičemž jsme dostali dva hloupé góly: aut od Orlíkovy hlavy do branky a Stegiho ruka. Zato náš druhý gól byl exkluzivní, můj přesný aut a Jestřábova první gólová hlavička je na světě! V té poslední minutě jsem se ale při útoku nešťastně srazil se Zdenálem, narazili jsme si holenní kosti, holt jsem v obraně chyběl a následek byly dvě obdržené branky. V posledním našem střetnutí s Mohykánama už o tolik nešlo, měli jsme drtivou převahu (i díky výpomoci Sharpa, když odešel Patrik) a navíc utkání bylo předčasně ukončeno, asi to už vážně nemělo cenu. Pořadí již bylo vyhlášeno, pak se roznesla ještě fáma, že si Jestřáb počítá do tabulky střelců i své góly ze šprtecu a potom už byla fotbalová neděle ukončena.