Jdi na obsah Jdi na menu

Fotbalový turnaj O pohár Bobří stopy 2015

Sobota 23. května 2015, hřiště u hotelu Allvet Vyškov

Snad nejkvalitnější hřiště v historii bobřostopáckých fotbalových pohárů nabídl pořadatel Rolf u vyškovského hotelu Allvet, ke škodě samotného turnaje dorazilo nemnoho fotbalistů. Přeci jen se podařilo složit tři týmy. Kolem Rolfa se shlukla družina pod názvem Chvalčov, čtyři vyškovští muži utvořili družstvo Moravských Indiánů a zbytek sestavy nastoupil na hřiště pod hlavičkou brněnské Bobří stopy.

Týmy se utkaly klasicky dvoukolově každý s každým, dva poločasy po deseti minutách hracího času. Úvodní tři zápasy nabídly dramatickou podívanou a jen díky skóre se do čela průběžné tabulky dostala Bobří stopa, neboť smetla Moravské Indiány sedmi brankami. Všechny týmy si připsaly do tabulky po třech bodech. Na Chvalčov však brněnští recept nenašli ani v odvetném utkání a po remíze s Indiány 2:2 doufali v pomoc Rolfa a spol. k udržení alespoň druhého místa. Poslední, deštěm smáčený duel tak rozhodl o konečném umístění mužstev v turnaji. Chvalčov si připsal třetí vítězství a potvrdil roli lídra, poražení Indiáni byli odsouzeni k poslední příčce. Bobří stopa uhájila druhé místo. Red se prostřílel do čela kanonýrů turnaje, s deseti brankami ve čtyřech zápasech nenašel konkurenci. Na záda mu hleděli dva střelci z týmu Bobří stopy, Sova se sedmi a Míla s šesti trefami.

Nejlepší střelec, brankář, objev a skokan roku byli oceněni knižními cenami. Vzhledem k tomu, že Red neumí číst, obdrželi následně knižní titul Kanonýr z Moravy nečekaní mladí střelci ze Zborovic Matouš a Alča. Sláva jim!